“Kochaj to co robisz, rób to co kochasz”

przez Maciej Rychter

Rok szkolny zmierza ku końcowi. Jedni się cieszą z nadchodzących wakacji a inni… rozmyślają już co będą robić po wakacjach, w nadchodzącej przyszłości 🙂
Praca? Wykształcenie?

Firma Porceline by Maxim została zaproszona do Szkoły podstawowej nr 1 w Kościanie aby przybliżyć i przedstawić uczniom pracę w firmie.

Mimo wysokiej temperatury i niesprzyjających warunków do siedzenia i słuchania, frekwencja nie zwiodła 🙂

Chciałem napisać jak to widziałem z miejsca prezuntującego firmę, ale najlepszym opisem będzie ten, który otrzymałem od Pani Agnieszki ze szkoły nr 1.

 „ Rób to co kochasz, kochaj to co robisz”

 

Pod takim mottem 11 czerwca 2019 roku odbyło się

w Szkole Podstawowej nr 1 spotkanie uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum

w ramach projektu „ Inwestycja w przyszłość kościańskich uczniów”

z panem Maciejem Rychterem, przedstawicielem firmy

MAXIM Ceramics Sp. z o. o. Sp. k.

W pierwszej części spotkania przybyły gość w niezwykle ciekawy sposób przedstawił młodzieży naszej szkoły swoją drogę zawodową, która prowadziła przez pobyt na misjach, podczas których odkrył niezwykle cenną rzecz, jaką jest czynienie dobra dla innych osób aż do stanowiska jakie teraz obejmuje w firmie Maxim – Pośrednik Dobra.

Pan Maciej zachęcał młodzież do odwagi w działaniu i zapewniał, że każdy uczeń pomimo tego, że dopiero kończy szkołę podstawową jest zdolny i potrafi cząstką swojego talentu podzielić się z innymi. Ważne, żeby chciał otworzyć się, zaczął działać i poświęcił odrobinę czasu i uwagi drugiemu człowiekowi.

            W drugiej części spotkania pan Maciej Rychter przedstawił poszczególne działy firmy Maxim, szczegółowo omawiając specyfikę pracy wykonywaną na danym stanowisku. Każdy uczestnik spotkania analizując swoje predyspozycje i talenty mógłby znaleźć pracę w firmie Maxim. Ważne aby chciał się nadal rozwijać, uczyć, zdobywać doświadczenie i koniecznie „ robił to co kocha”,

tylko wtedy praca będzie nam sprawiała radość i dawała zadowolenie, gdy to co będziemy w tej pracy robić będziemy lubili.

 

 

Życzę  wszystkim uczniom trafnego wyboru zawodu zgodnego z talentami i zainteresowaniami oraz dostrzegania wokół siebie tych, którym swoim działaniem możemy czasem bardzo pomóc.